Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) AB Bilgi Merkezi tarafından İl Kadın Girişimciler Kurullarının desteği ile "Trabzon'dan Şanlıurfa'ya Girişimci Kadınlar Buluşması" etkinliği gerçekleştirildi.

Şanlıurfa ve Trabzon İl Kadın Girişimciler Kurullarında yer alan iş kadınları arasında, birlikte iş yapma kültürünün geliştirilmesi ve sürdürülebilir kılınması amacıyla Şanlıurfa da gerçekleştirilen etkinlikte, bulundukları bölgelerdeki dezavantajlı konumlarından hareketle kadın girişimcilerin engelleri aşabilmeleri için başvuracakları yöntem ve imkanlara vurgu yapmak hedeflendi.

Bu çerçevede Harran Üniversitesinden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra Siverekli, Harran Üniversitesi Tanıtım Ofisi Koordinatörü Eğitim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Emine Teker ve Harran Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (HARÜKAM) Müdürü Tıp Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Dursun Çadırcı’nın yer aldığı panelde, girişimcilik, sağlık ve eğitimde kadın konusunda istatistiki bilgiler paylaşılarak, yapılabilecek projeler üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.

Yapılan etkinliklerle, Şanlıurfa ve Trabzon illerinde mevcut İl Kadın Girişimciler Kurullarında yer alan iş kadınları arasında birlikte iş yapma kültürünün geliştirilmesi ve sürdürülebilir kılınması hedefleniyor.