Harran Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak Şanlıurfa Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğiyle 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Gününde şiddetle mücadelede bilinç ve duyarlılığın artması amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirdik.  Kadına yönelik şiddetin her ortamda yaşanabildiğini, eğitimle, farkındalıkla ve yasal düzenlemelerle şiddetin önlenebileceğinin vurgulandığı etkinliklerimizin ikinci kısmı Fen-Edebiyat Fakültemiz konferans salonunda gerçekleştirildi.Sosyal medyada kadın algısı ve kadına yönelik şiddetin farklı bir boyutu olan medya başlığının ele alındığı “Kadın ve Medya” konulu panel düzenlenledik.
Düzenlenen programa, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, Şanlıurfa Aile ve Sosyal Hizmetleri İl Müdür Vekili Alaattin Aksan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Eğitim Fakültemiz öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Gülgün Bilen ve Doç. Dr. Emine Teker organizesinde, üniversite öğrencilerimiz tarafından icra edilen Pandomim Gösterimi ve Müzik Dinletisi ile program başladı.
Programda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Şanlıurfa Aile ve Sosyal Hizmetleri İl Müdür Vekili Alaattin Aksan, HARÜKAM Müdürü Doç. Dr. Dursun Çadırcı bir açış konuşmaları yaptı.
Açış konuşmalarında sonra günün önem ve anlamına yönelik panele geçildi. Moderatörlüğünü Fen-Edebiyat Fakültemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şevket Ökten’in yaptığı panelde, “Kadın ve Medya” konusuyla Güzel Sanatlar Fakültemiz Sinema TV Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Çiğdem Erdal ve ‘Resmî Kurumlarda Kadın Çalışmaları’ konusuyla Şanlıurfa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Rezzan Yavuz birer sunum gerçekleştirdiler.
Soru cevap kısmı devam eden program, katılımcılara Teşekkür Belgesi takdimi ile sona erdi.